Är du fastighetsägare eller bostadsrättförening?

Hitta din närmaste fastighetsspecialist här. Oavsett om du vill byta, installera nytt eller serva ett befintligt värmesystem så finns vi alltid nära till hands och hjälper dig.

För många träffar

Sök på stadsdel eller adress istället.

    Kontakt

    Distrikindelning - IVT Fastigheter

    Är du konsult eller entreprenör?

    Kontakta din närmaste distriktssäljare. Vår kompetens och våra verktyg säkerställer kvaliteten, funktionen, besparingen och livslängden på det nya värmesystemet.

    Per Billros, innesäljare fastighet
    Tel: 0140-38 43 10
    per.billros@ivt.se

    Anders Nilsson, innesäljare fastighet
    Tel: 0140-38 43 10
    anders.nilsson@ivt.se

    Mikael Wihlborg, försäljningschef fastighet
    Mobil: 0703-86 49 60
    mikael.wihlborg@ivt.se

    Niclas Lindberg, försäljningsingenjör distrikt 1 och 2
    Mobil: 070-224 33 03
    niclas.lindberg@ivt.se

    Lars Hoppe, försäljningsingenjör distrikt 3
    Mobil: 0704-20 15 08
    lars.hoppe@ivt.se

    Calle Sjöberg, försäljningsingenjör distrikt 4
    Mobil: 0735-95 84 29
    calle.sjoberg@ivt.se

    Anders Hasselberg, försäljningsingenjör distrikt 5 och 6
    Mobil: 070-301 94 75
    Anders.hasselberg@ivt.se

    Från Småland till hela Sverige.

    Vi har varit ledande i utvecklingen av värmesystem i närmare femtio år. Värmepumparna från vår fabrik i Tranås fick snabbt rykte om sig att ge skön värme till låg kostnad, även under de bistraste vintrarna. 1985 fick vi förtroendet att installera ett nytt värmesystem på Drottningholms slott. Sedan dess har vi fortsatt att förfina både våra värmepumpar och vår kunskap kring dimensionering, installation och drift i alla typer av fastigheter.

    Stora som små, nya som gamla. Och även i riktigt känsliga byggnader som äldre kyrkor och slott. Vi insåg tidigt att det här är ett arbete som kräver specialistkompetens. Därför har vi en egen avdelning som är helt specialiserad på värmesystem för större fastigheter. De arbetar nära både våra egna installatörer och fristående konsulter och entreprenörer som söker sig till oss för att ta del av vår kunskap.

    Nykundsbroschyr

    Vill du samarbeta med IVT Värmepumpar

    Produktbroschyr

    Vill du veta mer om våra produkter?

    Garanti

    Tycker du att kvalitet och garanti är viktigt?